---- BREAKING:
Közben, éppen a 10 ezredik tag elérését követően a következő üzenetet kaptuk Facebooktól: „A közzétételi jogokat megtagadtuk a Felhasználási feltételek oldalainak megsértéséért.” A félreértés tisztázása folyamatban van. Csatlakozni addig is lehet!
Mivel szegényes a sajtólistánk, ezért kérjük ossza meg ezt a közleményt is az oldalon, hogyminél több újságíróhoz eljuthasson. ---
Ez az üzenet olvasható az "Egymillióan a magyar sajtószabadságért" nevű Facebook csoport oldalán. Az oldal szerkesztői maguk is meghagyják a lehetőségét annak, hogy esetleg ők rontottak el valamit, ezért lettek kizárva a publikálók közül, de elképzelhető, hogy rosszindulatú feljelentők állnak a dolog mögött. A tiltás feloldását a szerkesztők ezért sem merik kérni, mert, mint írják:
"A Facebook szabályzata szerint amennyiben kérvényezzük ennek feloldását, adatainkat automatikusan továbbítják a feljelentőknek. Valószínűleg nekik éppen ez a céljuk: megtudni kik vagyunk."
Egyszóval, mindegy, hogy fizetett bértrollok, vagy önkéntes rendőrök, de valakik már úgy tűnik elkezdték a véleményalkotás szabadságát nyirbálni...
2010. december 23., csütörtök
2010. december 22., szerda
Európai Parlament
"A magyar kormánynak önvizsgálatot kell tartania, hogy eldöntse: valóban ki tud-e állni az Európai Unió chartája mellett, magáénak vallja-e annak értékeit, és ennek megfelelően tudja-e átvenni január 1- én az EU-elnökséget" - nyilatkozta az AFP hírügynökségnek Alexander Alvaro, a liberális párt, az FDP európai parlamenti képviselője.
Még egy kis Németország
Legyünk jófejek, és hagyjuk figyelmen kívül azt a vélekedést, miszerint (Die Welt) hazánk Führerstaat lett, idézzük csak a konzervatív Frankfurter Allgemeine Zeitung Magyarországgal foglalkozó rovatvezetőjét, Georg Paul Hefty-t, aki szerint a sajtójogot szabályozó új törvény "mind politikai, mind jogi értelemben kötéltánc a megbízható médiarend és a cenzúra között"
Luxemburgból
A magyar médiaszabályozást bírálta a luxemburgi külügyminiszter is, aki szerint a törvény "egyértelműen sérti az Európai Unió szerződéseinek szellemét és betűjét". Jean Asselborn az Európai Bizottság fellépését is sürgette. Kijelentette továbbá, hogy: "Mostanáig AljakszandrLukasenkót (fehérorosz elnököt) tekintették az utolsó diktátornak Európában. Nem ez lesz a helyzet, amikor a törvény hatályba lép"
Lengyelországból
A Gazeta Wyborcza főszerkesztője, Adam Michnik arra figyelmeztetve, hogy az új magyar médiatörvény korlátozhatja a szólásszabadságot az európai uniós elnökséget január elsejétől betöltő Magyarországon, a lengyel napilap címoldalán magyarul a következő szöveget jelentette meg: "Szolidaritásunkat fejezzük ki a magyar médiával, amelyet Orbán miniszterelnök el akar hallgattatni"
Németországból
Angela Merkel német kancellár óva intette Magyarországot attól, hogy a sajtóval kapcsolatban megsértse a jogállamiság elveit.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)